Final Fantasy XV

Wydane w 2016 roku Final Fantasy XV to kolejne dzieło japońskiego studia Square Enix, które w 1987 roku powołało do życia pierwszą część tej legendarnej serii jRPGów. Jest to gra zapowiedziana już w 2006 roku pod nazwą Final Fantasy Versus XII, która przebyła długą drogę i ostatecznie w 2013 roku została przemianowana na wersję, którą znamy dziś.

Fabuła kręci się wokół konfliktu pomiędzy małym, bardzo zaawansowanym technologicznie państwem-miastem Lucis, które posiada magiczny kryształ zapewniający mieszkańcom dobrobyt i bezpieczeństwo, a imperium Nilfheim, którego władca chce dostać w swoje ręce potężny artefakt. Pod przykrywką podpisania traktatu pokojowego, imperator najeżdża na stolicę Lucis – Insomnię – i zrównuje ją z ziemią.

Głównym bohaterem i jedyną postacią, którą gracz będzie mógł kontrolować, jest książe Noctis Lucis Caeulum. Jego ożenek z Lunafreyą „Luną” Nox Fleuret miał przypieczętować zawarcie pokoju między państwami, lecz wskutek podstępu muszą walczyć o życie i zdecydować, co robić dalej.

W walce Noctis używa magicznych mieczy, czarów i innych specjalnych umiejętności, cały czas wspierają go też towarzysze, których rozwijamy w trakcie gry. Twórcy tym razem postawili na szybką akcję, nie doświadczymy walk turowych znanych z poprzednich części.

ff15 ps4

Oprócz tego możemy kontrolować różne pojazdy i działka. Bardzo ważny jest aspekt eksploracji, po mapie podróżujemy samochodem, z którego możemy w dowolnym momencie wysiąść i zacząć zwiedzać świat oraz wykonywać dodatkowe zadania poboczne. Tworząc oprawę wizualną, twórcy inspirowali się klasycznym fantasy oraz krajobrazami USA, Tokio, Wenecji czy Karaibów, co dało znakomity efekt.

Dodaj komentarz

Ten Miesiąc: