Kilkadziesiąt powodów na to by nie kupować konsoli PS4!

Wszyscy doskonale wiemy, że konsole do gier nie są dla wszystkich. W społeczności graczy znajdują się jednostki które pójdą inną drogą, wybiorą do gier albo komputer albo jakiś inny system które spełni ich oczekiwania. Bo właśnie głównie o to chodzi, aby coś spełniło nasze oczekiwania, wtedy, gdy to nastąpi, i będziemy zadowoleni, śmiało wkroczymy w ten świat, który sobą takie rozwiązanie, w tym przypadku konkretna platforma do gier, oferuję.

Czy gramy na konsoli, czy na komputerze, czy może w piłkę nożną na dworze, żadne rozwiązanie nie jest idealne. Różnice które są między nimi widoczne przemawiają o korzystaniu z wybranego rozwiązania.

Dzisiaj postanowiłem napisać o rzeczach które nie przemawiają za zakupem konsoli Sony PlayStation 4, dzięki tym informacjom, ludzie niezdecydowani do podjęcia decyzji o zakupie, bądź chcący brak tego zakupu dobrze sobie go usprawiedliwić, dostaną w swoje ręce bardzo pomocny materiał.

Tak więc zaczynamy, oto kilkadziesiąt powodów na to aby konsoli PS4 nie kupować!

1. Pierwszym powodem który nie przemawia za zakupem PS4 oraz jakiejkolwiek konsoli jest sam fakt tego, że rzecz którą chcemy kupić jest konsolą. Konsola do gier to zabawka a gry to strata czasu, tak więc siłą rzeczy kupując PS4, pchamy się sami w paszczę lwa który kiedyś nas pożre, dziewczyna zostawi, a rodzice nas wydziedziczą bo za dużo czasu spędzamy przed TV z padem w dłoni. Konsola? Broń Boże, nigdy tego nie kupuj!

2. Drugim bardzo ważnym przeciwwskazaniem do zakupu jest to, że PS4 to nie komputer. To chyba oczywiste, że jeżeli coś nie jest komputerem a ma służyć do grania, to nie można wydawać na taką rzecz pieniędzy. Ot, po prostu nie, komputer jest od grania, konsola jest dla dzieci lub osób bardzo mało poważnych, wręcz ubogich intelektualnie z racji prostacko prostej obsługi konsoli.

3. Na konsoli nie poszperamy sobie wygodnie w internecie, to nie to co komputer gdzie siedzimy sobie wygodnie przy biurku, szybko wpisujemy adres w pasku przeglądarki która obsługuje wszystkie formaty wideo (ktoś tam kiedyś napisał, że nie mógł odtworzyć filmów na pornhubie więc to też jest jakiś powód przeciw), gdzie wszystko hula. Na konsoli zazwyczaj przeglądarka jest drętwa, lewa, wolna, strony nie działają, nie mówiąc już o czatach czy innych wynalazkach, po prostu nie da się niekiedy korzystać z internetu na konsoli, no i komu do cholery podoba się wklepywanie adresu za pomocą pada, ha ha ha.

4. Konsola ma tylko jedną obudowę a komputery miliony. Co racja to racja, kupując konsolę jesteśmy skazani na jedną wersję jej wyglądu. PS4 jednym się podoba innym nie, niektórzy wręcz wymiotują na ukośne kształty tego urządzenia. Gdy wybierzemy PC to możemy sobie kupić obudowę jaką tylko chcemy, możemy także używać go bez obudowy, jeżeli kogoś kręcą bardziej nagie panienki od tych w bieliźnie.

5. Brak klawiatury i myszy do PS4 to znakomity powód do tego aby nie kupić PS4. Nikt mi nie powie, że na padzie gra się lepiej w gry FPS bo to po prostu kłamstwo, nie ma lepszego kontrolera do tego typu gier niż klawiatura z myszą. Grasz w FPSY? Szanuj się i nie kupuj nowej konsoli Sony.

6. Popierdółki w padzie. Czy mam kupić PS4 po to aby dualshock 4 świecił mi diodą led w ciemnościach tylko po to bo inżynierom Sony się tak ubzdurało? Nie. Dioda kontrolera świeci cały czas i nie można jej wyłączyć, niektórym może to przeszkadzać. Pad od Ixa tego nie ma więc to kolejny powód dla tego aby nie kupować konsoli Sony.

7. Dotykowy panel na padzie. Jakbym chciał sobie machać palcem po takim panelu to kupiłbym iPhonea 5 a nie konsolę.

8. Słaba moc obliczeniowa konsoli. Już na starcie PS4 posiada mniej mocy obliczeniowej niż karty graficzne komputerów PC a z czasem ta różnica będzie bardziej widoczna ze względu na to, że konsola posiada zamkniętą architekturę do której nie dołożymy, za rok, czy za dwa nowej karty graficznej, nowego procka czy dodatkowej ilości RAMU. Tak było zawsze i zawsze też PC przeganiał konsolę, to nieuniknione. Jeżeli jesteś na tym punkcie chory to konsola nie jest dla Ciebie.

9. Bardzo ważnym powodem dla którego nie opłaca się kupować PS4 jest to, że ta konsola służy tylko do grania. Nie napiszemy na niej wypracowania, nie namalujemy obrazka, nie zmontujemy filmu, nie stworzymy strony internetowej, nie będziemy mogli obsługiwać specjalistycznego sprzętu, nie będziemy mogli zrobić wielu rzeczy które przydadzą nam się w pracy i w życiu. Konsola służy tylko do grania i to jest dobry powód aby nie wywalać na nią pieniędzy.

10. PS4 to za drogi interes, to prawda. Konsola kosztuje 1699-1799zł co jest większą ilością gotówki niż większość polaków dostaje co miesiąc na wypłatę. Aby kupić PS4 trzeba by pracować ponad miesiąc i wszystkie pieniądze oddać na zakup tej konsoli a co z jedzeniem, opłatami za mieszkanie, czy biletem autobusowym? Normalny samotnie mieszkający człowiek musi odkładać na PS4 przynajmniej rok. Za drogi interes.

11. Koszty gier. Gry na PS4 są dwa razy droższe od tych co na PC, więc jaki jest sens aby grać na PS4 skoro na PC można taniej? Assassin’s Creed IV na PC kosztuje 120 zł, na PS4 232 zł, można powiedzieć, że konsola to sprzęt dla frajera i coś w tym jest.

12. Na PS4 nie ma piratów! No i to jest bardzo dobry powód dla wielu, wielu graczy. Nie ma piratów nie kupuje konsoli, zostaje przy PC, lub Xboxie 360. Pamiętaj, PS4 jak na razie nie jest przerobiona i prędko się to nie stanie.

13. Słabe gry dostępne na starcie PS4 to kolejny dowód na to, żeby nie kupować tego sprzętu a już na pewno poczekać z decyzją. Nie licząc tytułów które ukażą się na różnych platformach to PS4 posiada tylko dwa exy dla których i tak nie warto wydawać na nią kasy w pierwszy dzień istnienia tego sprzętu na rynku. Killzone: Shadow Fall? Knack? Nie bądźmy śmieszni, kolejny FPS i platformówka dla 3 latków, co to ma być? Spójrzcie na launch title konsoli Xbox One: RYSE, Dead Rising 3, Forza Motorsport 5, no i LocoCycle, najlepsza gra na świecie.

14. Masz więcej niż 18 lat? Nie ośmieszaj się i nie kupuj konsoli, nie przystoi, pamiętaj, jesteś już dorosłym człowiekiem a dorośli ludzie nie grają w gry, nie grają W GRY. Osoby dojrzałe są zajęte uprawianiem seksu, piciem piwa i wódki, chodzeniem na „balety”, szybką jazdą samochodem z prawkiem czy bez, bójkami na przystankach, mazaniem mydłem po autobusowych szybach, ćpaniem i innymi tego typu rozrywkami które są odpowiednie dl osoby w ich wieku.

15. Jesteś kujonem? PS4 nie jest dla Ciebie. Chłopie nie wiem co ty tutaj jeszcze robisz ale wracaj do książek bo skończysz marnie jak większość graczy, czyli ze świadectwem ze szkoły podstawowej a i to w większości przypadków jest bardzo dużym osiągnięciem w tym środowisku.

16. Zbyt duży zalew gier typu Indie, czyli tych produkcji nad którymi siedzi jedna osoba czy dwie a jak trzy to już jest większy niezależny team. Już teraz widać tendencję dotego aby PS4 został zalany przez Indie Szajs, samo Sony na to pozwala bo uprawia swoją jakże nieprzewidywalną w skutkach politykę miłości WE LOVE INDIES. Powiem szczerze, gdybym chciał grać w skaczące po platformach pokemony to kupiłbym sobie kradzionego Pegasusa na targu w niedziele od opalonego cygana za 20zł niż miał wydawać 2000zł aby móc zabawiać się na podobnym poziomie.

17. Granie na konsoli psuje oczy jeżeli grasz na dużym telewizorze z bliskiej odległości, w przypadku komputerów PC mamy to ograniczenie, że wszyscy grają na monitorach do 24 cali bo większe są drogie, na ich szczęście. Dbasz o wzrok, nie kupuj konsoli.

18. Na PS4 nie będzie Mario. To dobry powód na to aby zwolennicy nintendo nigdy tej konsoli nie postawili przed swoim telewizorem.

19. PS4 się przegrzewa. Widzieliście te nowe filmy w których konsolach się zawiesza z powodu przegrzania. Lepiej nie ryzykować, prawie 2 koła wyrzucone w błoto to nie jest miła perspektywa na nadchodzące święta.

20. Brak gier w 4K. Za kilka lat 4K stanie się standardem a Sony zapowiedziało, że gier w 4K nie będzie na PS4. Więc jak to tak? Gracze będą posiadali super telewizory a konsola Sony nie zaspokoi do końca ich apetytu na ultra rozdzielczość? To nie ma sensu, w końcu to sprzęt na lata a nie na rok.

21. Granie w sieci będzie płatne. Co by nie powiedzieć, takie są fakty, aby pograć na PS4 z przyjaciółmi w sieci, będzie trzeba bulić, prawie 200zł rocznie, inaczej nie pograsz, lub zrobisz to tylko w darmowych tytułach F2P, które mówiąc szczerze nie nadają się do niczego oprócz tego, że są rozdawane za darmo.

22. PS4 oferuje same sequele. Mamy tutaj kolejne części Killzone, inFamous, Assassin’s, będzie pewnie kolejny Uncharted, mamy Battlefieldy, CODY i co poza tym? Prawie nic, gracze którzy są spragnieni oryginalnych historii muszą czekać, czekać i jeszcze raz czekać a i tak pewnie się prędzej doczekają CODA 15 niż czegoś naprawdę świeżego.

23. Czekałeś bardzo na rewolucję w grafice którą wniesie PS4? Jeżeli tak to nie doczekałeś się, grafika na PS4 jest dobra ale nie oferuję żadnej rewolucji która by nie była znana od jakiegoś czasu na PC.

24. PS4 nie będzie oferowało takiej ilości dobrych tytułów na wyłączność jak poprzednie konsole Sony. Kiedyś, jeszcze za czasów PS One, konsole kupowało się dla gier których nie było nigdzie indziej. W tej chwili Sony straciło kilka dobrych atutów do zakupu konsoli. Tekken, Metal Gear Solid, Final Fantasy są także dostępne na systemy konkurencji, nie tylko na maszyny Sony. Taka tendencja będzie się powiększała. Nie ma dobrej serii gier która była by w tej chwili jakimś szczególnie istotnym powodem dla którego warto kupić tylko PS4 a jak nie to raczej nie warto.

25. Na PC-ta są lepsze gry, każdy PC-towiec ci to powie, więc nie kupuj PS4 bo nie pograsza w Simsy, Civilization czy World Of Warcraft, Sorry!

26. PS4 jest produkowana w chinach przez zmuszanych do ciężkiej pracy studentów, nie popierasz takich zagrań? Postaw się, pokaż to i nie kupuj PS4.

27. Brak 60 FPS w niektórych grach, no comments!

28. Brak natywnej rozdzielczości 1080p w niektórych grach, no comments!

29. Brak wstecznej kompatybilności. Dla wielu posiadaczy konsoli PS3 jest to mocny argument przemawiający za tym aby nie kupować PS4 ponieważ ta konsola nie będzie pozwalała na gry z PS3, i co taki gracz ma z tym fantem zrobić? Wyrzucić całą bibliotekę setek gier które zbierał przez te 7 lat życia PS3? Zawsze może je sprzedać ale co jeśli nie chcę tego zrobić.

30. Brak możliwości użycia akcesoriów od PS3 w PS4. Nie będzie można pograć DualShockiem 3 na PS4, oj nie.

31. Użytkownicy pozbawieni internetu nie będą mogli oglądać filmów na DVD lub Blu-Ray (aby to zrobić należy zaktualizować firmware konsoli zaraz po zakupie, oczywiście podłączając ją do sieci!

Przedstawione przeze mnie powody to tylko niektóre z całego morza czy wręcz oceanu powodów aby konsoli PS4 nie kupować, decyzja oczywiście jak zawsze należy do was i tylko do was, jeśli jednak zgodzicie się przynajmniej z kilkoma z nich to zastanówcie się nad sensem wydawania ciężko zarobionych pieniędzy na ten sprzęcik.

Dodaj komentarz