Mass Effect 3 Multiplayer

mass effect3 multiplayer

Gra wieloosobowa pojawiła się w serii Mass Effect dopiero w trzeciej części. Czteroosobowe drużyny ścierają się przez 11 tur z czterema frakcjami przeciwników, czyli Gethami, żołnierzami Cerberusa, Żniwiarzami i Zbieraczami. Gracze wykonują określone na mapie cele narzucane przez dowództwo przymierza, którymi może być na przykład hakowanie terminali.

Rozgrywka nawiązuje do przygód Sheparda z trybu jednoosobowego. Gracze bronią kluczowych punktów w galaktyce, co przekłada się na zwiększenie gotowości bojowej danych rejonów Drogi Mlecznej.

W trybie wieloosobowym do wyboru są cztery tryby trudności. Różnią się poziomem inteligencji przeciwników, pojawiającymi się jednostkami i końcowym wynagrodzeniem. Do wyboru mamy Wyzwanie Brązowe, Srebrne, Złote i Platynowe. W zależności od trudności warto więcej uwagi poświęcić na dobór odpowiedniej mieszanki klas postaci i dopracowanie strategii walki.

Do wyboru mamy rasy znane znane ze wszystkich odsłon trylogii. Klasy pozostały takie same, lecz ich odpowiedniki u różnych ras nieco różnią się parametrami i statystykami. Do tego u każdej rasy występują klasy specjalne. Razem otrzymujemy ponad 70 grywalnych klas postaci.

Tryb wieloosobowy Mass Effect 3 dostępny jest wyłącznie dla graczy posiadających przepustkę sieciową.

Dodaj komentarz