Mass Effect 3 Romanse

W Mass Effect 3 gracz może romansować w sumie z 11 postaciami, lecz liczba ta zależy od płci komandora Sheparda, tego, czy dany bohater przeżył wydarzenia z poprzednich części oraz tego, czy wcześniej wdaliśmy się w romans z innym towarzyszem. W przypadku chęci romansu musimy często rozmawiać ze swoim wybrankiem/wybranką i starać się podzielać jego opinie na różne tematy. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości dialogowych należy wykonać odpowiednią misję i wyczekiwać na mail od kochanka/kochanki oraz doprowadzić do kluczowego dialogu, w którym podejmujemy decyzję o zbliżeniu. Akt miłosny dokona się przed końcową misją w Cytadeli.

Jak to wygląda u poszczególnych towarzyszy?

Ashley Williams
Romans wyłącznie z mężczyzną, musi przeżyć wydarzenia z pierwszej części. Najważniejsze jest spotkanie w kawiarni i pocałunek.

Diana Allers
Romans z mężczyzną i kobietą, musi zostać zaproszona na pokład Normandii, trzeba z nią flirtować do momentu, aż nie zaproponuje spotkania w kajucie kapitańskiej.

Garrus Vakarian
Romans z kobietą, jeśli przeżył w poprzedniej części gry. Koniecznie trzeba zapewniać go o swoich uczuciach i chęci kontynuowania związku.

Jack
Romans z mężczyzną, jeśli gracz flirtował z nią w poprzedniej części i nie zginęła. Należy wykonać dwa zadania w Akademii Grissoma. Przy pierwszym spotkaniu Jack powinna uderzyć i pocałować Sheparda, przy okazji drugiego trzeba wybrać opcję egoistyczną i odwzajemnić pocałunek. Następnie należy autoryzować obecność adeptów na Cytadeli i spotkać Jack w barze Czyściec.

Kaidan Alenko
Romans z mężczyzną i kobietą, musi przeżyć wydarzenia w pierwszej części, trzeba unikać ostrych wypowiedzi, po misji z Udiną powinien udać się na pokład Normandii, gdzie często będzie rozmawiał z Shepardem

Kelly Chambers
Romans z mężczyzną, jeśli nie zginęła w drugiej części i gracz z nią romansował. Trzeba zalecić jej zmianę tożsamości. Po ataku Cerberusa na Cytadelę trzeba potwierdzić chęć związku.

Liara T’Soni
Romans z mężczyzną i kobietą, trzeba z nią dużo przebywać i poinformować, że jej ojcem jest barmanka Asari w barze Apollo. Po ataku Cerberusa trzeba wysłuchać jej wyznań o matce.

Miranda Lawson
Romans z mężczyzną, jeśli nie zginęła w drugiej części i gracz z nią wcześniej romansował. Trzeba ostrzegać ją przed niebezpieczeństwem i nie żywić urazy za wszczepienie chipu.

Steven Cortez
Romans z mężczyzną, trzeba wspomóc go w trudnych chwilach, polecić udanie się na Cytaldelę i zachęcić go do związku, gdy znajduje się w barze Czyściec.

Samantha Taylor
Romans z kobietą, konieczne rozmowy od początku gry. Po ataku Cerberusa należy skorzystać z oferty spędzenia czasu w kajucie kapitańskiej. Jeśli pojawi się sekwencja gry w szachy, dalszy romans będzie niemożliwy.

Tali’Zorah
Romans z mężczyzną, jeśli przeżyła w drugiej części i gracz z nią romansował. Po naradzie Quariańskiej floty należy spędzić z nią czas w kajucie kapitańskiej. Po misji Priorytet: Rannoch należy doprowadzić do zniszczenia Gethów lub nawiązania pokoju między nimi i Quarianami, inaczej Tali popełni samobójstwo.

Dodaj komentarz