Zainteresowanie Ps Vita TV na zachodzie jest spore a ty chiałbys kupić to urządzenie

Zainteresowanie Ps Vita TV na zachodzie jest spore a ty chiałbys kupić to urządzenie

Podczas targów Tokyo Games Show 2013 dziennikarze rozmawiają z producentami gier i urządzeń i wyrażają swoje pochlebne lub nie opinie na ich temat. W przypadku niedawno zapowiedzianej na rynek japoński PS Vita TV, te opinie są bardzo przychylne.

Masayasu Ito z Sony przyznał, że zainteresowanie zachodu przekroczyło początkowe oczekiwania korporacji odnośnie nowego urządzenia. Jednak z premierą tej nowej konsoli na zachodzie może być problem, może nie w USA ale w Europie, szczególnie wschodniej już tak. A dlaczego? Dlatego, że Sony patrzy na urządzenie pod kątem oferowanych usług telewizyjnych a jak wiemy, w takiej np. Polsce rynek różnego rodzaju płatnych telewizji typu PPV kuleje, ja osobiście nigdy nie zamierzać powrócić do oglądania telewizji w ogóle ale wiecie co mam na myśli.

Oczywiście myślimy o uruchomieniu w USA i Europie, ale kiedy przyjdzie na to czas, będziemy musieli obserwować bacznie środowisko i ustalić jakie inne serwisy są dostępne w USA i Europie i jakie serwisy moglibyśmy dodać. Musimy to obserwować zanim zdecydujemy się na uruchomienie w USA i Europie.

Tak naprawdę to raczej marne są szansę na pokazanie się PS Vita TV na zachodnich rynkach, po pierwsze nie pomoże to samej Vicie w sprzedaży a wręcz mogłoby ją zahamować, po drugie w USA takie urządzenie nie jest potrzebne bo tam mają setki swoich plus Xbox One który dojdzie i PS4 które także będzie oferowało PPV ze swojego poziomu. Europa? Jak nie USA to EU na pewno nie :).

Dodaj komentarz