Horizon Zero Dawn

Czy Horizon Zero Dawn zdobędzie laur najlepszej gry roku?

Już jest w sprzedaży, choć dostępna tylko na platformę PlayStation. Od dawna cieszy się doskonałymi recenzjami, a oczekiwania tylko wzmogły apetyt graczy. Horizon Zero Dawn jest właśnie tym czego można było się spodziewać po zapowiedziach i z pewnością zapewni wiele godzin udanej rozgrywki wielu pasjonatom gier RPG. Niejednokrotnie już wspominano, że na pewno będzie walczyć o laur najlepszej gry roku i to nie bez podstaw.

Doskonałe udźwiękowienie oraz płynność grafiki pozwala zaangażować się w pełni w świat pełen niebezpiecznych pozostałości po zaginionym dawno świecie. Ta post-apokaliptyczna produkcja zaprasza graczy do walki z przeróżnymi, mechanicznymi bestiami, z których części – po ich zabiciu, z pewnością uda się wykorzystać w rozbudowanym systemie craftingu, który głównie pomaga w tworzeniu nowego uzbrojenia.

Horizon Zero Dawn™_20170218222022

W Horizon Zero Dawn można wykonywać zadania na wiele różnych sposobów. Możliwość skradania się pozwoli często zabić kilku przeciwników bez konieczności pokazywania swojej obecności, natomiast wiele różnych rodzajów broni (przede wszystkim dalekiego zasięgu) pomoże w pokonywaniu coraz trudniejszych i bardziej drapieżnych bestii. Gra pozwala także na ujarzmienie ich i poruszanie się po wielkim, otwartym świecie na ich grzbietach, dzięki czemu dotarcie do dalekich miejsc będzie znacznie łatwiejsze.

horizon-zero-dawn-scgfd

Główna bohaterka Horizon Zero Dawn wcale nie miała lekkiego życia.

Aloy, w której rolę wciela się gracz, nie została przyjęta przez swoje plemię i wychował ją jeden z wygnańców. Bliskość większego miasteczka wcale jej nie pomogła, a niechęć miejscowych oraz prawo, które zakazuje kontaktu z wygnanymi, nie pozwoliła jej na nawiązanie większych przyjaźni. I nic w tym dziwnego, że najważniejszą osobą stał się dla niej jej przybrany ojciec. Aloy jednak ma także wielkie marzenie i zostanie przez to zmuszona do dokonania niezwykle trudnego wyboru. Czy straci przez to jedyną osobę, na której jej zależy i czy podróż w poszukiwaniu swojej rodzonej matki przyniesie spodziewany skutek?

horizon-zero-dawn-10jh

Dobra opowieść jest czasem więcej warta od niesamowitych efektów specjalnych i dziesiątków strzał gotowych do użycia. Horizon Zero Dawn zapewnia masę atrakcji i ogrom doskonałej rozrywki zachowując przy tym najwyższe standardy graficzne oraz wiele świetnie dopracowanych efektów.

Dodaj komentarz