Final Fantasy XV

Final Fantasy XV

Wydane w 2016 roku Final Fantasy XV to kolejne dzieło japońskiego studia Square Enix, które w 1987 roku powołało do życia pierwszą część tej legendarnej serii jRPGów. Jest to gra zapowiedziana już w 2006 roku pod nazwą Final Fantasy Versus XII, która przebyła długą drogę i ostatecznie w 2013 roku została przemianowana na wersję, którą znamy dziś.

Fabuła kręci się wokół konfliktu pomiędzy małym, bardzo zaawansowanym technologicznie państwem-miastem Lucis, które posiada magiczny kryształ zapewniający mieszkańcom dobrobyt i bezpieczeństwo, a imperium Nilfheim, którego władca chce dostać w swoje ręce potężny artefakt. Pod przykrywką podpisania traktatu pokojowego, imperator najeżdża na stolicę Lucis – Insomnię – i zrównuje ją z ziemią.

Głównym bohaterem i jedyną postacią, którą gracz będzie mógł kontrolować, jest książe Noctis Lucis Caeulum. Jego ożenek z Lunafreyą „Luną” Nox Fleuret miał przypieczętować zawarcie pokoju między państwami, lecz wskutek podstępu muszą walczyć o życie i zdecydować, co robić dalej.

W walce Noctis używa magicznych mieczy, czarów i innych specjalnych umiejętności, cały czas wspierają go też towarzysze, których rozwijamy w trakcie gry. Twórcy tym razem postawili na szybką akcję, nie doświadczymy walk turowych znanych z poprzednich części.

ff15 ps4

Oprócz tego możemy kontrolować różne pojazdy i działka. Bardzo ważny jest aspekt eksploracji, po mapie podróżujemy samochodem, z którego możemy w dowolnym momencie wysiąść i zacząć zwiedzać świat oraz wykonywać dodatkowe zadania poboczne. Tworząc oprawę wizualną, twórcy inspirowali się klasycznym fantasy oraz krajobrazami USA, Tokio, Wenecji czy Karaibów, co dało znakomity efekt.

Dodaj komentarz