Pokemon Moon

Pokemon Moon, gra wydana w 2016 roku przez Nintendo, przenosi gracza do legendarnego uniwersum Pokemonów i pozwala mu wcielić się w początkującego trenera fantastycznych stworzeń. Otrzymuje on możliwość zwiedzania krainy, która łączy elementy świata rzeczywistego i świata fantastycznego, w której znajduje się ogromna ilość Pokemonów, które trzeba złapać, wytresować i wystawiać do turowych potyczek przeciwko podopiecznym innych trenerów.

Gra w dużym stopniu nawiązuje do poprzednich odsłon serii. Oferuje ładną, trójwymiarową i dopracowaną w każdym szczególe grafikę utrzymaną w kreskówkowym stylu. Ponadto, dla posiadaczy 3DS udostępniona została opcja, która zwie się Pokemon Bank. Pozwala ona zaimportować wszystkie zdobyte stworki z poprzednich gier z serii, czyli Pokemon Red, Pokemon Blue, Pokemon Yellow, Pokemon Omega Ruby, Pokemon Alpha Sapphire, Pokemon X oraz Pokemon Y. Jest ona dostępna wyłącznie wtedy, gdy gracz posiada wspomniane gry w wersji na konsolę 3DS.

Pokemon Moon jest bliźniaczą grą Pokemon Sun, która miała premierę tego samego dnia. Głównym elementem, który wyróżnia ją od „słonecznej” wersji, są Pokemony, które możemy spotkać w świecie gry. Jak sama nazwa wskazuje, Pokemon Moon pozwala spotkać się ze stworzeniami, które preferują nocny tryb życia, które pełnię swoich umiejętności potrafią wykorzystać nie w świetle słońca, lecz w księżycowej łunie.

Dodaj komentarz