Persona 5

Persona 5

Piąta odsłona kultowej serii Persona, której premiera odbyła się w 2016 roku, przenosi gracza do współczesnej Japonii. Główny bohater, licealista, wskutek przypadku zostaje oskarżony o pobicie i wysłany do Tokio, gdzie znajomy rodziny ma się nim opiekować i pełnić rolę kuratora.

persona-1

Na miejscu zaprzyjaźnia się z Ryujim Sakamoto, który również czuje się wyrzutkiem społecznym. Wspólnie odkrywają, że przy pomocy specjalnej aplikacji na smartfona mogą przenosić się do innego wymiaru i przywoływać potężne awatary, czyli persony. Wraz z innymi posiadaczami person dwójka przyjaciół tworzy drużynę „złodziei serc”, którzy polują na ludzi mających sporo na sumieniu w prawdziwym świecie.

Persona 5 korzysta z mechaniki dwóch poprzednich części serii i odrobinę ją wzbogaca. Gra podzielona jest na dwa segmenty. Tryb przygodowy stawia nas w roli zwyczajnego licealisty, który może oddawać się przyjemnościom życia codziennego i korzystać z atrakcji Tokio, dbać o oceny i nawiązywać kontakty z ludźmi. Tryb eksploracyjny zaś pozwala na zwiedzanie innych światów, okradanie ich oraz walkę z przeciwnikami.

persona-3

Czteroosobowa drużyna korzysta z mocy specjalnych oraz broni na krótki i długi dystans, które zapewniają im persony. Oprócz tego twórcy oferują całą masę zadań pobocznych, które głównie polegają na zmianie osobowości innych ludzi. Gra charakteryzuje się niepowtarzalnym i interfejsem oraz godną podziwu oprawą audiowizualną.

Dodaj komentarz