Kiedy wyjdzie GTA VI?

Kiedy wyjdzie GTA VI?

Premiera Red Dead Redemption 2 sprawiła, że wiele osób powróciło do zadawania pytania, które często można było usłyszeć po wyjściu GTA V – kiedy kolejna część flagowej serii Rockstara? Wbrew pozorom dość ciężko odpowiedzieć na to pytanie.

Zacznijmy od tego, że Rockstar nie ma zbyt dużej potrzeby, by wydawać GTA VI w najbliższym czasie. Firma właśnie rozpoczęła tworzenie nowej zawartości do modułu sieciowego Red Dead Redemption 2, który z pewnością będzie przynosił zyski przez bardzo długi okres, wspólnie z wciąż rozwijanym GTA Online.

Z pewnością w najbliższym czasie głównym celem studia będzie dalsza rozbudowa tych gier – jeśli ktokolwiek pracuje już nad kolejną częścią gangsterskiej sagi, prawdopodobnie jest to niewielki zespół, który spokojnie rozpatruje różne możliwości i tworzy pierwsze koncepty. Można spokojnie założyć, że jeśli GTA VI powstaje, jest na bardzo wczesnym etapie produkcji.

Z drugiej strony, gry Rockstara są w tej chwili popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Jest spora szansa, że developer będzie chciał wykorzystać ten czas w stu procentach. Choć plotkuje się między innymi o kolejnym Bully lub nowym projekcie, nic tak nie rozgrzałoby serc graczy jak zapowiedź kolejnej odsłony Grand Theft Auto – a wraz z zachwytem potencjalnych klientów, podskoczyłyby też słupki na monitorach inwestorów.

Więc choć produkcja nowej gry raczej nie jest w tej chwili priorytetem studia, jej zapowiedź mogłaby być całkiem niezłym pomysłem. Oznacza to, że istnieje spora szansa, że pierwsze zapowiedzi (a przy tym informacje) na temat GTA VI otrzymamy już wkrótce, choć wciąż na długo przed premierą.

Dodaj komentarz