Resident Evil 5

Resident Evil to piąta pełnoprawna część serii gier z gatunku survival horrorów, która swoją premierę miała w 2009 roku. Główny bohater, czyli znany z pierwszej odsłony serii Chris Redfield, trafia do Afryki, gdzie dołącza do organizacji walczącej z bio-terroryzmem. Jego przewodniczką jest przedstawicielka wspomnianego ugrupowania – Sheva Alomar. Ich zadaniem jest odkrycie, czemu tubylcy atakują naukowców.

jgdgsd

W tej grze najważniejsza jest współpraca dwójki bohaterów. W trybie jednoosobowym Shevą steruje sztuczna inteligencja, lecz użytkownicy konsol otrzymali możliwość, by rozegrać kampanię na podzielonym ekranie. Skoordynowane działanie jest niezbędne, by operować skomplikowanymi mechanizmami, omijać przeszkody i kończyć większość misji.

Broń, wyposażenie w Resident Evil 5

Gra oferuje całą masę wyposażenia w postaci broni palnej, białej i ładunków wybuchowych, które przydają się w dynamicznych starciach z wrogami dysponującymi znaczną przewagą liczebną. Na drodze stają nam ludzie będący pod wpływem wirusa oraz zmutowane potwory. Możemy się ich pozbywać za pomocą wspomnianego sprzętu oraz, w niektórych etapach, przy użyciu działek zamontowanych na pojazdach.

re5_fov_mod_hd

Resident Evil 5 jest wzorowym przedstawicielem gatunku. Ścieżka dźwiękowa, specyficzna grafika oraz przytłaczająca liczebność wrogów sprawiają, że w trakcie gry cały czas odczuwamy napięcie i niepokój. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana survival horrorów.

Dodaj komentarz