Worms W.M.D, czyli powrót do korzeni

Worms W.M.D to wydana w 2016 roku kontynuacja popularnej serii gier o sympatycznych robaczkach, których głównym celem jest zmiecenie z powierzchni ziemi wszystkich członków przeciwnej drużyny. Część ta nawiązuje do starszych odsłon, w których wszystkie wydarzenia przedstawione były w dwóch wymiarach i z bocznej perspektywy.

Twórcy w ręce graczy oddają niezwykle zróżnicowany arsenał broni. W ograniczonych czasowo starciach turowych możemy wykorzystać standardowe wyposażenie w postaci wyrzutni rakiet czy strzelb oraz nieco nietypowe narzędzia, którymi są zdalnie sterowane owce czy wybuchowe banany.

hgfkj

Rozgrywka nie odbiega znacznie od tego, z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich odsłonach, jednak studio Team17 pokusiło się o dodanie kilku odświeżających i urozmaicających zabawę nowości. Między innymi po raz pierwszy na polu bitwy pojawiły się pojazdy, które umożliwiają szybsze poruszanie się oraz zadawanie ogromnych obrażeń. Jednym z nich jest czołg, który za pomocą działa potrafi bardzo szybko pozbyć się nawet kilku przeciwników jednocześnie. Oprócz tego na mapach pojawiły się budynki, w których robaczki  mogą się ukrywać.

Gra charakteryzuje się barwną, kreskówkową grafiką. Twórcy odświeżyli wygląd kilku robaków, poprawili kilka animacji i dodali wiele nowych. Jest to znakomita propozycja do wspólnych posiedzeń, przez Internet i na wspólnym ekranie może walczyć do 4 graczy jednocześnie.

Dodaj komentarz