Czy w dobie PS5 opłaca się jeszcze kupować PS4?

Czy w dobie PS5 opłaca się jeszcze kupować PS4?

Dziewiąta generacja konsoli PlayStation pojawiła się w na rynku w otoczeniu niemałego zamieszania. Mimo tego, że swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku, do tej pory niektóre sklepy dalej nie posiadają jej w sprzedaży. Niekiedy trzeba oczekiwać na jej dostawę, a i tak w większości sieciowych marketów obowiązuje limit jednej konsoli na jednego klienta. Czy jeśli nowy sprzęt pojawił się już na rynku – warto dalej rozważać zakup poprzedniczki? Czy zakup PS4 jest dobrym pomysłem?

Czy warto jeszcze kupić PS4?

Być może dla wielu odpowiedź nie jest oczywista. Należy wziąć jednak pod lupę kilka czynników. Dzięki nim można udzielić twierdzącej odpowiedzi na zadane pytanie. Po pierwsze należy pamiętać, że PS4 jest zdecydowanie tańsza, aniżeli jej najnowsza wersja. To oczywiste, że gdy pojawia się nowa generacja konsoli, cena starszych wersji automatycznie spada. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Po drugie warto pamiętać, że w przypadku PlayStation 4 do wyboru graczy jest cała gama gier. Tylko nieliczne z nich są dostępne również na PS5. W dodatku oferta wszystkich kompatybilnych tytułów jest zdecydowanie bogatsza i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Rozwój nowej konsoli jeszcze zdecydowanie potrwa. Z pewnością minimum do momentu, gdy sprzęt będzie już bez najmniejszego problemu dostępny w każdym sklepie z możliwością wyboru dowolnej opcji. A to jeszcze trochę potrwa. Do tego czasu, pozycja poprzedniczki wydaje się być niezagrożona. Tym bardziej, że nowe, pojawiające się gry są cały czas dostępne zarówno na PS4, jak i na PS5.

Po trzecie, ale nie ostatnie, należy wspomnieć, że SONY cały czas w pełni wspiera użytkowników PS4. Cały czas pojawiają się aktualizacje, które utrzymują ciągłość w sprawności konsoli, pozwalając jej na optymalizację i utrzymywanie w gotowości do obsługiwania nowych tytułów. Do tego w każdym momencie można skorzystać z pomocy technicznej, zarówno w przypadku problemów natury technicznej, jak i serwisowej. W przypadku awarii, dalej nie ma najmniejszego problemu z dostępnością części i ewentualną naprawą.

PS4 – dlaczego jeszcze warto ją kupić?

Wybór PS4 to naprawdę dobry pomysł. Przede wszystkim można zaoszczędzić, bo cena jest zdecydowanie niższa, niż w dzień premiery czy w porównaniu do PS5. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość kupienia używanej konsoli. W przypadku sprzętu z dziewiątej generacji, raczej nie ma jeszcze na to szans. Natomiast w przypadku poprzedniczki nie ma najmniejszego problemu. Z łatwością można znaleźć oferty graczy, przeglądając serwisy ogłoszeniowe takie jak chociażby zupełnie bezpłatne Pokato.pl i wyszukując konsoli po frazie: ogłoszenia ps4 używane. To nie tylko dobry sposób na dodatkowe oszczędności, ale i troska o środowisko. Wybierając już wyprodukowany sprzęt dajemy mu nie tylko drugie życie, ale i dokonujemy wyboru w stylu eko.

Dodatkowo należy przyjąć tendencję utrzymującą się przez kilka lat po wypuszczeniu na rynek konsoli nowej generacji. Tak jak było w przypadku premiery PS4, tak najpewniej będzie w przypadku PS5. Gdy tylko PS4 pojawiło się na rynku w 2016 roku nie od razu zaprzestano produkcji PS3. Nie od razu też gracze zmieniali swój sprzęt na nowszą wersję. Tym samym, dalej przez kilka kolejnych lat ciągle pojawiały się nowe urządzenia. Podobnie będzie tym razem.

Wybór PS4 to naprawdę dobre rozwiązanie, które zadowoli każdego gracza, chcącego zaznać rozrywki w świecie wirtualnych gier, a wybór używanej konsoli PS4 to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy troszczą się również o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz