Laptop dla gracza do 4000 zł – jaki wybrać?

laptop dla gracza do 4000 zł jaki wybrać najlepszy najlepiej?

Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych i ogranicza Cię Twój sprzęt stacjonarny, warto pomyśleć nad zakupem laptopa gamingowego. Nie musisz od razu wydawać na niego fortuny. Do 4000 złotych można znaleźć warte uwagi okazje. Sprawdź nasze zestawienie i wybierz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania.

Procesor, liczba rdzeni i karta graficzna w laptopie gamingowym

Ważną kwestią podczas wybierania laptopa gamingowego do 4000 zł jest procesor oraz liczba rdzeni. Szczególnie ważne są jednostki CPU, czyli  “mózg systemu”. Najlepszymi procesorami mogą pochwalić się producenci, tacy jak Intel i AMD. Laptopy z tymi komponentami to na przykład Lenovo Legion 5 15ARH05 i 15IMH05. Z kolei dobry procesor wydobędzie wszystko to, co najlepsze w karcie graficznej. Dlatego najlepiej wybrać dedykowaną kartę graficzną. W przedziale do 4000 zł możemy mieć sprzęt wyposażony w kartę graficzną taką jak NVIDIA GeForce GTX 1050, 1650 lub 1650Ti.

Kolejnym ważnym elementem jest liczba rdzeni oraz wątków. Dobrze, aby Twój sprzęt miał ich jak najwięcej. Laptopy z takim wyposażeniem wyróżniają się na tle innych wysokim taktowaniem zegara oraz obszerną pamięcią podręczną. Sprzęty spełniające te wymagania to laptopy z serii Intel i5, i7 oraz i8h. W przypadku producenta AMD to warianty Ryzen 5 i 7H.

Laptop dla gracza z dyskiem SSD – podnieś płynność rozgrywki

Dyski SSD są często porównywane z HDD. Rozwój technologii oraz charakterystyka tego komponentu sprawiają, że w przypadku osób, które szukają laptopa do gier, dysk SSD jest dużo lepszym wyborem. Bezpośrednio wpływa na jakość oraz płynność rozgrywki. Na rynku znajdziemy wiele wariantów. Jaki dysk SSD będzie najlepszy?

W widełkach cenowych do 4000 zł można znaleźć laptopy, które mają dysk SSD o pojemności nawet 1 TB. Popularne są także rozwiązania obejmujące parametry do 500 GB. Dysk SSD sprawi, że gry na naszym laptopie będą działać płynniej i szybciej. Instalacja programów zajmuje także mniej czasu niż w przypadku HDD. Dysk SSD jest również mniej awaryjny. Laptopy z tym osprzętem to na przykład Dream Machines G1050–15PL32 lub Acer Nitro 5.

Internet dla gracza – na co zwrócić uwagę?

Stabilne połączenie Internetowe jest kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę. Laptop gamingowy do 4000 zł powinien mieć dostęp do szybkiego łącza. Z racji tego, że te produkty cechują się nieco większymi gabarytami niż klasyczny laptop, nie będziemy musieli długo szukać odpowiedniego urządzenia. Laptop gamingowy ze złączem RJ45/Ethernet sprawi, że połączenie będzie stabilne, a pobieranie gier z sieci szybsze. W przypadku gdy urządzenie z jakiegoś powodu nie ma tego złącza, będziemy mogli użyć przejściówki USB–RJ45. Nowoczesny laptop powinien odbierać również Wi-Fi w paśmie 5GHz, przez co poza graniem sprawdzi się w płynnym korzystaniu z Internetu.

Komponenty to nie wszystko. Internet dla gracza powinien być dostarczany przez odpowiedniego operatora. Dla wielu osób bardzo frustrującą sytuacją jest to, że poświęcają dużo czasu na wybranie odpowiedniego sprzętu, ale zawodzi dostawca Internetu. Można uniknąć tej sytuacji, dobierając pewnego i zaufanego operatora. Jednym z nich jest INEA. Dostarcza Internet światłowodowy o prędkości wyższej niż 1 Gb/s. To według rankingu Speedtest.pl najszybsze łącze Internetowe w Polsce. Internet symetryczny to świetna propozycja dla osób, które pragną, aby Internet dla gracza był szybki i stabilny, a rozgrywka charakteryzowała się niskim pingiem i brakiem lagów. Przy prędkości 1 Gb/s, światłowód INEA osiąga ping do 3 ms. Ponadto jest łączem symetrycznym, które zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Tym samym jest znacznie stabilniejsze i osiąga większą przepustowość.

Nie tylko dobry sprzęt, taki jak laptop gamingowy i dopasowane akcesoria będą gwarantowały komfortową rozgrywkę. W parze z doskonałym urządzeniem powinien iść naprawdę bezpieczny i stabilny Internet dla gracza, który nie zawiedzie podczas gry online.

Dodaj komentarz