Dobry laptop do gier

Dobry laptop do gier

Kupując laptopa do gier trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim dobry laptop do gier powinien być wydajny oraz szybki. W niektórych przypadkach można nawet zastąpić komputer stacjonarny przy niewiele większym koszcie.

Dobry laptop do gier – najważniejsze cechy

Od komputerów multimedialnych dobry laptop do gier wyróżnia się przede wszystkim mocniejszym procesorem, lepszą kartą graficzną oraz większą ilością pamięci RAM. Jeśli chodzi o inne udogodnienia, które powinny posiadać dobre laptopy do gier to wymienić należy dysk SSD, posiadanie wyświetlacza FHD, liczne porty zewnętrzne czy też złącza LAN o wysokiej przepustowości.

Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do gier

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby procesor był co najmniej 4 wątkowy, zapewniający odpowiedni poziom wydajności. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to powinna mieć 2 bądź najlepiej 4 gigabajty pamięci. Im lepsza karta graficzna tym w wyższej rozdzielczości można uruchomić gry.

Jednak, aby dobry laptop do gier poradził sobie z tym poradził należy wyposażyć go w odpowiednią ilość pamięci RAM. Dodatkową sprawą, która ma wpływ na płynność rozgrywki jest technologia synchronizacji G-Sync. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby układ chłodzący w laptopie był odpowiednio wydajny. Dzięki temu w przypadku potrzeby większej wydajności nie będzie nam zbyt gorąco podczas korzystania z komputera.

laptop do gier wybór

Wbrew pozorom nie zawsze wybór laptopa do gier to dobry pomysł. Owszem może on zastąpić komputer stacjonarny, jednak nie zawsze ma to sens. Płaci się trochę więcej za podobną wydajność, a niestety w sporej części przypadków nie da się go rozbudować. Ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna z punktu widzenia maszyn do grania ponieważ nowe gry mają coraz większe wymagania sprzętowe.

Dodaj komentarz