Jaką kartę graficzną do gier wybrać?

Jaką kartę graficzną do gier wybrać?

Karta graficzna do gier – jaką wybrać? Takie pytanie stawia sobie wielu miłośników gier komputerowych, którzy chcą udoskonalić swój sprzęt. Warto więc zwrócić uwagę na to jakie produkty obecnie cieszą się największym zainteresowaniem i najlepiej się sprzedają.

Karta graficzna do gier – w jaki sposób ją wybrać?

Podstawowe kryterium jakie jest brane pod uwagę przez kupujących to oczywiście cena. Producenci kart graficznych do gier maja dla nas całą masę atrakcyjnych propozycji przy zachowaniu dużej rozpiętości cenowej. Dlatego wydajną kartę możemy dostać za około 1000 złotych, ale możemy również zapłacić około 3000.

Wiodące marki

Abstrahując od cen poszczególnych produktów sytuacja na rynku kart graficznych jest stabilna. Przez ostatni okres czasu nie pojawiało się bowiem wiele nowych propozycji, można mówić więc o tym, że rynek jest dość przewidywalny. Od kilku lat, podobnie w 2018 roku króluje na rynku marka NVIDIA i jej produkty z serii GeForce GTX 1xxx, które określa się jako karty Pascal.

Jeśli chodzi o inne karty graficzne do gier to wymienić można również konkurującą z NVIDIĄ firmą AMD, ktora ma w sprzedaży serię RX 5xx oraz RX Vega. Ta druga grupa produktów charakteryzuje się wysoką wydajnością.

grafika-do-gry

Karta graficzna do gier – najbliższy czas

Jeśli chodzi o zbliżające się powoli propozycje wiemy o tym, że na rynku pojawić sie ma nowa seria kart graficznych do gier od NVIDIA określonych nazwą Ampere. Trzeba się liczyć z tym, że wtedy pojawi się również seria propozycji od AMD pod nazwą Navi. Pierwsze produkty mają być jednak przeznaczone na segment średni, bez wygórowanej ceny i bez szczególnie wysokiej wydajności. Niezależnie od tego wszystkiego rynek kart graficznych jest nadal dość stabilny i nie dzieje się tutaj zbyt wiele. Karta graficzna do gier z najlepszą wydajnością to nadal produkty od tej samej marki.

Tania karta graficzna do nowych gier

Przy wyborze karty graficznej do konkretnej gry, warto sprawdzić jej wymagania sprzętowe. Może się okazać, że konkretna gra potrzebuje odpowiedniej ilości pamięci RAM, wtedy podczas poszukiwań oprzemy się o tą informację. Jeśli kupujemy kartę graficzną jako podniesienie osiągów naszego komputera, trzeba zadbać o kompatybilność karty graficznej z płytą główną, by nie odstawała ona wydajnością od procesora, wtedy nie wykorzystany w pełni potencjału karty graficznej. Najłatwiej w doborze karty graficznej, pójdzie osobom, które dopiero składają swój komputer od podstaw, lub mają komputer z dobrymi podzespołami.

tania karta grafiki do gier

Ważna jest też kwota, którą możemy przeznaczyć na zakup karty graficznej, czym większa tym lepszą kartę możemy kupić. Warto przeglądać promocje w sklepach internetowych, czasami uda się kupić okazyjnie poniżej cen u konkurencji. Przy wyborze karty warto skorzystać z pomocy na porównywarkach sprzętu.

Podsumowanie

Karta graficzna w komputerze gamingowym, powinna być jak najlepsza, ponieważ jest to serce komputera, jeśli patrzeć na obsługę gier komputerowych. Dobra karta graficzna wpływa na jakość i płynność gry.

Dodaj komentarz