Monitor zakrzywiony – idealny dla graczy

Monitor zakrzywiony – idealny dla graczy

Standardowy monitor, ma w tym momencie płaski ekran. Jest to rozwiązanie najprostsze do wytworzenia oraz transportu, a co za tym idzie, jego cena jest najkorzystniejsza.

Na rynku możemy spotkać jednak inny tym sprzętu, czyli monitor zakrzywiony. Ekrany te, powstały początkowo głównie dla fanów filmów, jednak dość szybko okazało się, że najbardziej przypadły one do gustu graczom, głównie ze względu na zwiększoną immersję. Zasada działania jest bardzo prosta, boki ekranu są zagięte w kierunku użytkownika (stopień zakrzywienia zależy od konkretnego modelu). Co za tym idzie, monitor zakrzywiony niejako otula gracza. Dzięki temu, kątem oka widzimy kawałek wyświetlanego obrazu, a nie chociażby ścianę.

Monitor zakrzywiony – wady i zalety

Niewątpliwie, wadą jaką posiada monitor zakrzywiony, jest jego cena, która jest wyższa od kwoty, jaką trzeba zapłacić za standardowy ekran. Kolejną, jest konieczność posiadania trochę większej ilości miejsca na biurku oraz fakt, że przez nierówną powierzchnię, ekran ma tendencję do odbijania światła, co za tym idzie, często trzeba kombinować z ustawieniem wyświetlacza w odpowiedni sposób. Jednak jeżeli chodzi o zalety, monitor zakrzywiony daje fajne poczucie głębi, ma lepsze kąty widzenia od standardowych ekranów, umożliwia lepsze skupienie oraz lepszy czas reakcji, dzięki temu, że gracz lepiej dostosowuje się do FOV. Monitor zakrzywiony to sprzęt o bardzo szerokim spektrum zastosowań, jednak najbardziej popularnym w tym momencie, jest gaming, który z roku na rok jest coraz silniejszym rynkiem.

Reklama: polecamy Sauny domowe.