Mysz optyczna czy laserowa?

Mysz optyczna czy laserowa?

Jeśli jesteś graczem, to zapewne znasz to uczucie, kiedy Twój ukochany sprzęt przestaje działać. Zaczyna się zacinać, a Ty denerwować i zadawać sobie pytanie „dlaczego teraz?”. Niestety, życie każdej myszki kiedyś dobiega końca i przychodzi pora na wybranie nowej. To wtedy stajemy przed tą ważną decyzją którą myszkę wybrać: mysz optyczną czy laserową?

To, czym odróżnia się mysz optyczna od laserowej może być nie zauważalne przez laika, natomiast dla graczy, różnica ta może mieć duże znaczenie.
Myszki te posiadają odmienne technologie do śledzenia ruchów – optyczna bazuje na iluminacji LED, natomiast laserowa wykorzystuje laserową wiązkę światła. Punktem wspólnym jest to, że obydwie technologie oparte są na sensorach typu CMOS, które za pomocą miniaturowej kamery skanują powierzchnię oraz identyfikują ruchy gracza.

Mysz dla gracza a rozdzielczość DPI

Urządzenia te są podobne cenowo, lecz mysz laserowa oferuje prawie dwa razy większe DPI mające duże znaczenie w grach.  Dodatkowo myszy laserowe, w przeciwieństwie do optycznych działających tylko na specjalnych podkładkach lub idealnie płaskich powierzchniach bez powłoki połyskowej, dadzą radę na każdej powierzchni.

Kupując mysz wcale nie musicie wybierać między jedną z powyższych, ponieważ istnieją urządzenia z podwójnymi czujnikami, jednak są one znacznie droższe.

Jak widzicie, podjęcie decyzji o tym czy kupimy mysz laserową czy optyczną wcale nie jest trudne, ponieważ różnice między nimi są mało zauważalne.