Postacie League of Legends – poznaj Tristanę

Postacie League of Legends – poznaj Tristanę

League of Legends to chyba najpopularniejsza gra MOBA wszechczasów. Jest to gra zaliczana do e – sportu, w którą każdego dnia grają miliony osób na całej kuli ziemskiej. Dlaczego LOL jest tak popularny? Na pewno dlatego, iż jest wciąż aktualizowany i odświeżany, a warto wspomnieć, iż gra liczy sobie już ponad 22 lata! Mimo upływu tylu lat wcale nie traci na popularności, a wręcz przeciwnie – wciąż fascynuje i pozwala na rozwijanie coraz to nowych umiejętności.

LOL – bohaterowie

To co jest jedną z większych zalet gry League of Legends to fakt, iż ma ona aż tyle postaci. Każdy z graczy wybierać może spośród ok. 140 herosów, zarówno damskich jak i męskich. Można grać wciąż to nowymi postaciami lub wybrać sobie swoje ulubione i odpowiednio je rozwijać zdobywając nowe umiejętności i siłę. W każdej rozgrywce można także zdobyć złoto i warto się o to starać. Złoto to waluta w grze, za którą kupuje się przedmioty dla bohatera. Złoto dostaje się za zabijanie wrogich jednostek i bohaterów, asystowanie w zabójstwach, niszczenie budowli obronnych i korzystanie z przedmiotów zapewniających napływ złota.

Każdy z bohaterów już na starcie ma swoich pięć głównych umiejętności, w tym jedna jest umiejętnością bierną. Dodatkowo 3 umiejętności są tymi podstawowymi, zaś czwarta to tzw. superumiejętność. Jak sama nazwa wskazuje, superumiejętność to najpotężniejsza umiejętność danego bohatera, która najczęściej wpływa ostatecznie na przebieg danej bitwy, a nawet danej całej rozgrywki.

Sami bohaterowie dzielą się z kolei na kilka różnych klas określanych także rolami. Wyróżniamy więc strzelców, wojowników, magów, zabójców i postaci wspierające. Strzelcy walczą z dystansu i zadają ciosy atakiem opartym najczęściej na prędkości. Takie ataki skutkują ciężkimi obrażeniami u przeciwników. Wojownicy walczą z kolei na krótki dystans, bardzo skutecznie zadają ciosy i są dość odporni na ciosy im zadawane. Gorzej zaś walczyć im z postaciami bardzo mobilnymi oraz z tymi, którym najlepiej idzie walka z dystansu. Magowie zadają obrażenia obszarowe i eksplozywne, są to postaci specjalizujące się w walce z dystansu i w kontroli tłumu. Największym zagrożeniem dla nich są inne mobilne postaci, takie jak np. strzelcy. Z kolei zabójcy to bardzo mobilni herosi, którzy najczęściej zadają śmiertelne ciosy, stąd ich nazwa. Zabijają, zadają śmiercionośne obrażenia, niestety ich czułym punktem jest obrona – nie do końca potrafią się bronić, dlatego w grze muszą wykazać się jak najszybciej wysoką skutecznością.

Poznaj Tristanę i świat strzelców LOLa

Mając do wyboru ponad 140 bohaterów, z pewnością znajdziesz kogoś dla siebie. Do perfekcji opanuj któregoś z nich — albo wszystkich. League of Legends jest grą tak wciągającą i pasjonującą, że na pewno prędzej czy później spotkasz się w niej z każdą postacią.

Jedną z takich postaci w LOL jest Tristana. Jest ona strzelcem, dumną kanonierką. Tristana należy do Yordlów i zawsze pociągały ją przygody wielkich wojowników. Słyszała wiele o Runeterze, jej frakcjach oraz wojnach i wierzyła, że tacy jak ona też mogą stać się godnymi legend. Postawiwszy pierwszy krok w tym świecie, złapała za swoje wierne działo — Boomera, i teraz rzuca się do walki z niezłomną odwagą i optymizmem. Jak każda postać Tristana także posiada 5 umiejętności, w tym jedną superumiejętność.

Jej bierną mocą jest „na celowniku” – Zasięg ataku Tristany zwiększa się za każdym razem, gdy zdobędzie ona poziom. Z kolei jej superumiejętność to „niszczący strzał” – Tristana ładuje wielki pocisk do swojej broni i strzela w przeciwnika. Pocisk zadaje magiczne obrażenia i odrzuca przeciwnika. Jeżeli cel ma na sobie Ładunek Wybuchowy, obszar wybuchu bomby jest podwojony. To z pozoru dość sympatycznie wyglądająca bohaterka, która jednak umie świetnie walczyć i efektownie eliminować przeciwników swojej drużyny.

Jeśli mamy szerszy dostęp do ulepszeń w LOLu, możemy wybrać skórkę dla Tristany spośród wielu ciekawych propozycji. Riot Games przygotował bowiem takie opcje wyglądu Tristany jak Tristana piratka, Riot Girl, świąteczny elf czy Tristana z wyrzutnią rakiet.

Dodaj komentarz